FriluftsRådet

Grønne Spirer

Fald Ned i Naturen - en konference om ro, undren og nærvær

Start: 5. december 2016 09:30
Slut: 5. december 2016 16:30
Målgruppe: 1-6 års personale
Sted: Severin Kursuscener i Middelfart
Adresse: Skovsvinget 25, 5500 Middelfart
Ledige pladser: 32

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anette Pedersen (Børnehuset Tumlebillen, Nyborg Kommune)
  • Anita Koss, Gram (Grønne Spirer gr 2 Gram, Bevtoft - Dagplejen Vest, Haderslev Kommune)
  • Anja Damsbak (Rødbæksgaard Børnehave, Kolding Kommune)
  • Anja Schmidt (Børneuniverset Mejdal Skovbørnehaven, Holstebro Kommune)
  • Anne Christensen (Svanninge gruppen, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Anne Marie Willumsen Boel (Grøn Dagpleje Lemvig II, Lemvig Kommune)
  • Anne Mette Aaen Christensen (Daginstitutionen Kometen, Aalborg Kommune)
  • Anni Christensen (Dagplejer Anni Christensen, Odense Kommune)
  • Anni Kruuse Rasmussen (Dagnæs Børnehus og Dagpleje, Horsens Kommune)
  • Anni Poulsen (Dagplejer/Fredericia, Fredericia Kommune)
  • Birgitte Midtgaard (Grønne spirer Vedsted/Sommersted gr. 3, Haderslev Kommune)
  • Casper Holzmann (Naturbørn, Haderslev Kommune)
  • Charlotte Damgaard (Dagnæs Børnehus og Dagpleje, Horsens Kommune)
  • Charlotte Pia Hughes (Charlotte Pia Hughes, Odense Kommune)
  • Doris Johansen (Børnehuset Bullerbo, Vejle Kommune)
  • Dorte Andersen (Pippihuset, Ærø Kommune)
  • Dorte Kristensen (Svanninge gruppen, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Dorte Monbjerg (Aldersintegreret Institution Solstrålen, Horsens Kommune)
  • Dorte Skodborg Hansen (Daginstitutionen Pelikanen, Fredericia Kommune)
  • Elsebeth T. Møller (Oure Børnehus, Svendborg Kommune)
  • Emina Bekto (Børneoasen Lind afdeling Toftegården, Herning Kommune)
  • Gitte Boyesen (Rødbæksgaard Børnehave, Kolding Kommune)
  • Gitte Rafn Eriksen (Højvangens Private Pasningsordning, Horsens Kommune)
  • Gitte Rossander (Idræts og naturbørnehaven Olympia, Aalborg Kommune)
  • Hanne Nielsen (Fjordbakkedistriktet, Fredericia Kommune)
  • Heidi Behrens (Kildedalen, Vejle Kommune)
  • Helle Bedsted (Daginstitutionen Kometen, Aalborg Kommune)
  • Helle Fuglsang (Kroppen på Toppen, Aalborg Kommune), (kursusansvarlige, None)
  • Helle Overgaard Sørensen (Myretuen Ryslinge, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Inge Baungaard Pedersen (Erritsø, Fredericia Kommune)
  • Ingrid Jacobsen, Vojens Øst (Grønne Spirer Gr 3 Vojens Øst/Midt og Sommersted, Haderslev Kommune)
  • Irene Hornskov Kristensen (Børnehuset Bøgeskov , Fredericia Kommune)
  • Janne Holbæk (Rødbæksgaard Børnehave, Kolding Kommune)
  • Jannie Ruby Danielsen (Oure Børnehus, Svendborg Kommune)
  • Jeanett Dahlsgaard (Niels Bohr Børnehus, Odense Kommune)
  • Jenny Sørensen (Lærkereden Skive, Skive Kommune)
  • Jesper Godballe Andersen (Myretuen Ryslinge, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Jette Jakobsen (Børnehaven Skovhuset, Skanderborg Kommune)
  • Jette Olesen (Nørrelandskirkens Børnehus, Holstebro Kommune)
  • Judith Matzen (Tønder Dagpleje - naturens børn (10 certificerede og 10 nye 2014), Tønder Kommune)
  • Karin Fruerlund (Bryrup Børnehave, Silkeborg Kommune)
  • Karin Krog Thornvig (Stadil Vedersø - Tim, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Karin Majland Brenholdt (Karin Majland Brenholdt, Dagplejen Odense, Region Syd, Odense Kommune)
  • Katja Jensen (Sommerfuglen, Haderslev Kommune)
  • Kell Jensen (Skæring Dagtilbud, Aarhus Kommune)
  • Krista Marcussen (Lærkereden Skive, Skive Kommune)
  • Lærke Haupt, Tårnby Naturskole
  • Leder Marianne B. Frandsen (Udebørnehaven Vandpytten, Lemvig Kommune)
  • Lena Sørensen (Bogense Private Børnehus Sct. Anna, Nordfyn Kommune)
  • Lene Bech Køhler (Børnehaven Gl. Kongevej, Kolding Kommune)
  • Lene Bech Køhler (Børnehaven Gl. Kongevej, Kolding Kommune)
  • Lilian Jensen (Sommerfuglen, Haderslev Kommune)
  • Lisbeth Pedersen (Hesselager Børnehus, Svendborg Kommune)
  • Lise Blicher Hyllestad (Klokkefrøen Natur Og Musikbørnehave, Fredericia Kommune)
  • Lone Pedersen (Stadil Vedersø - Tim, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Lone Thorup (Naturbørnehaven Thorlund, Ikast-Brande Kommune)
  • Lone Zabel (Daginstitutionen Pelikanen, Fredericia Kommune)
  • Lonny Oversø (Erritsø, Fredericia Kommune)
  • Louise Frohn Østerby (Nørrelandskirkens Børnehus, Holstebro Kommune)
  • Louise Rasmussen (Kildedalen, Vejle Kommune)
  • Majbritt Holzmann (Naturbørn, Haderslev Kommune)
  • Mette Damgaard Hansen (Mettes grønne spirer, Nordfyn Kommune)
  • Mette Højland (Niels Bohr Børnehus, Odense Kommune)
  • Michael Havmand (Bjedstrup Børnehus, Skanderborg Kommune)
  • Mille Clara Feldborg (Milles Naturbørn, Sønderborg Kommune)
  • Minna Henriksen (Pippihuset, Ærø Kommune)
  • Mona Jacobsen (Valhalla i Vejle, Vejle Kommune)
  • Morten Revshøi Mikkelsen (Valhalla i Vejle, Vejle Kommune)
  • Nanna Herluf (Solhjem Rudolf Steiner Vuggestue & Børnehave, Aarhus Kommune)
  • Pia Birch (Pia Birch, Odense Kommune)
  • Pia Stjernholm Meyer (Labyrinten, Fredericia Kommune)
  • praktikant (Kroppen på Toppen, Aalborg Kommune)
  • Rikke Markussen Jensen (Lærkereden Skive, Skive Kommune)
  • Sabine Seeberg (Børnegården Kværs, Sønderborg Kommune)
  • Solfrid kyhn (Favrskov Grønne Spirer Hold 3, Favrskov Kommune)
  • Solveig Mayntzhusen (Dagplejen i Middelfart, gr. 1, Middelfart Kommune)
  • Susanne Elisabeth Sørensen (Vejles Dagplejerspirer, Vejle Kommune)
  • Tina Birch Nielsen (Frederiksværk PrivatDagpleje, Halsnæs Kommune)
  • Tina Christensen (Naturbørn Stensballe, Horsens Kommune)
  • Tina Kjer (Dagplejen i Middelfart, gr. 1, Middelfart Kommune)
  • Tina Sander-Bjerge (Naturbørnehaven Den Røde Skole, Guldborgsund Kommune)
  • Tove Sørensen (Idræts og naturbørnehaven Olympia, Aalborg Kommune)
  • Ulla Kjær Nielsen (naturgruppen ”Rødderne”, Varde Kommune)
  • Vasilka (Børnehuset Bullerbo, Vejle Kommune)
  • Vibeke Andersen (Naturbørnehaven Den Røde Skole, Guldborgsund Kommune)
  • Vibeke Heil (Tønder Dagpleje - naturens børn (10 certificerede og 10 nye 2014), Tønder Kommune)
  • Vibeke Rasmussen (Dagplejer/Fredericia, Fredericia Kommune)
  • Vinnie Kaad Jensen (Børnehave/Vuggestue ved Nørre Aaby Realskole, Middelfart Kommune)

Venteliste:
  • Grethe Andersen (Skovlund Børnehus, Varde Kommune)
  • Kursist 1 (Skovlund Børnehus, Varde Kommune)
  • Leder Annette Schmidt (Klokkefrøen Natur Og Musikbørnehave, Fredericia Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website