FriluftsRådet

Grønne Spirer

Børn, natur og bevægelse

Start: 10. oktober 2016 09:30
Slut: 10. oktober 2016 16:00
Målgruppe: 1-6 års personale
Sted: Momhøje Naturcenter ved Herning
Adresse: Kibækvej 19, 6933 Kibæk
Ledige pladser: 8

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anders Sloth (Børneby Øst afd. Gårdens Børnehave, Herning Kommune)
  • Anette Lyngholm (Kernehuset/Engblommen, Herning Kommune)
  • Anja Grøn (DII Trekløveren, Favrskov Kommune)
  • Anne Marie Willumsen Boel (Grøn Dagpleje Lemvig II, Lemvig Kommune)
  • Anne Taudal Dalgaard
  • Beate Verwiebe (Ulfborg Børnehus, Holstebro Kommune)
  • Betina Graversgaard (Ulfborg Børnehus, Holstebro Kommune)
  • Birgitte Husted (Naturbørnehaven Skovlykke, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Birthe Sørensen (Børneby Øst afd. Gårdens Børnehave, Herning Kommune)
  • Britt Lindhardt (Kildebakkens Børnehave, Herning Kommune)
  • Carina Forrest (Børnehuset Hoven (Hoven Friskole, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Cecilia de Blank Petersen (Myren, Haderslev Kommune)
  • Grethe Andersen (Skovlund Børnehus, Varde Kommune)
  • Hanne Faurby (Nr. Vium Børnehus, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Hanne Katrine Hyldelund (Haletudserne, Haderslev Kommune)
  • Iben Gylling Jensen (Kernehuset/Engblommen, Herning Kommune)
  • Inger Venø Jensen (Eventyrhaven , Herning Kommune)
  • Jesper Kalhøj (Højmark Børnehus, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Karin Rasmussen (Spirevium Friluftsbørnehave og -vuggestue, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Katrine Vink
  • Kursist 1 (Skovlund Børnehus, Varde Kommune)
  • Line Fischer Flamsted Jensen
  • Lis Christoffersen (DII Trekløveren, Favrskov Kommune)
  • Lone Kristensen (Børnehuset I Klovborg, Ikast-Brande Kommune)
  • Lykke H Ø Lange (Naturbørnehaven Thorlund, Ikast-Brande Kommune)
  • Malene Nielsen (Naturbørnehaven Thorlund, Ikast-Brande Kommune)
  • Nanna Carolina Linnau (Troldehulen, Esbjerg Kommune)
  • Patrick Larsen (Kildebakkens Børnehave, Herning Kommune)
  • Sandra Zappel Sørensen (Bremdal Dagtilbud og SFO, Struer Kommune)
  • Stine G. Jørgensen (Eventyrhaven , Herning Kommune)
  • Sussi (Naturbørnehaven Skovlykke, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Tina Krogh (Idræts og naturbørnehaven Olympia, Aalborg Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website