FriluftsRådet

Grønne Spirer

Ud i efterårsnaturen - bæredygtighed i børnehøjde

Start: 23. oktober 2017 09:30
Slut: 23. oktober 2017 16:00
Målgruppe: 1-6 års personale
Adresse: Østerådalen, Over Kæret, 9200 Ålborg
Ledige pladser: 2

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anita Hovmøller Vestergaard (Børnehaven Bautastenen, Aalborg Kommune)
  • Anitta Maria Grønhøj (Anittas Guldklumper, Aalborg Kommune)
  • Anne Marie Sønderskov Thorhauge (Børnehaven Bautastenen, Aalborg Kommune)
  • Anni lund Ravnsbæk (Børnehaven Vaarst, Aalborg Kommune)
  • Ann Raugh (Brovst Børnehave og Vuggestue, Jammerbugt Kommune)
  • Bodil Hansen (Børnehaven Svanereden, Aalborg Kommune)
  • Charlotte Engberg (Natur & Miljøbørnehaven, Aalborg Kommune)
  • Dorte Bak Kjærulf (Børnehaven Ygdrasil, Aalborg Kommune)
  • Dorte v Vestergaard (Langhøj Dagtilbud, Struer Kommune)
  • Gurli Gravesen (Natur & Miljøbørnehaven, Aalborg Kommune)
  • Hanne Busse (Dagplejen Børneby Midt, Norddjurs Kommune)
  • hanne Rikke Skov (Børnehaven Rævedalsvej, Aalborg Kommune)
  • HELLE BRINK PETERSEN (Børnehaven Knuden, Aalborg Kommune)
  • Jane Rørbech Bøgh (Børnehaven Humlebien, Aalborg Kommune)
  • Janica Andersen (Børnehuset Fuglsang, Aalborg Kommune)
  • Jes Christensen (Børnehaven Rævedalsvej, Aalborg Kommune)
  • Karen Boelt (Dyregården Ferdinand, Hjørring Kommune)
  • Lasse Kidmose-Nielsen (Børnehaven Svanereden, Aalborg Kommune)
  • Lisbeth Schmidt Kristensen (Børnehuset Krystallen, Vejle Kommune)
  • Lotte Knudsen (Børnehaven Vaarst, Aalborg Kommune)
  • Lotte larsen (Børnehaven Knuden, Aalborg Kommune)
  • Mette Faarbæk Birk (Børnehaven Ridemandsmøllevej, Aalborg Kommune)
  • Mette Møller (Brovst Børnehave og Vuggestue, Jammerbugt Kommune)
  • Mona Villadsen (Naturgruppe A, Brønderslev Kommune)
  • Pernille Boye Magnussen (Børnehaven Humlebien, Aalborg Kommune)
  • Rikke Olsen (Børnehaven Henry, Aalborg Kommune)
  • Rikke Toftgaard (Langhøj Dagtilbud, Struer Kommune)
  • Stine H. Christensen (Børnehuset Fuglsang, Aalborg Kommune)
  • Stine Wittendorff (Børnehaven Ygdrasil, Aalborg Kommune)
  • Susanne Svendsen (Børnehaven Henry, Aalborg Kommune)
  • Susanne Thye Henriksen (Troldebo, Randers Kommune)
  • Tanja Hansen (Børnehuset Krystallen, Vejle Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website