FriluftsRådet

Grønne Spirer

Bevægelse og fordybelse i naturen - et Spring Ud kursus

Start: 4. maj 2018 09:30
Slut: 4. maj 2018 15:30
Målgruppe: 1-6 års personale
Sted: Momhøje Naturcenter ved Herning
Adresse: Kibækvej 19, 6933 Kibæk
Ledige pladser: 5

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Addi Kristensen (Bøvling Børnehus, Lemvig Kommune)
  • Anja Gynther Allentoft (Spirevipperne Møldrup/Skals område nord, Viborg Kommune)
  • Anja Lilleøre (Marie Marolle - Natur, leg og nærvær i centrum privat pasningsordning, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Annette Kramer Møller (Ulstrup Børnehus, Favrskov Kommune)
  • Betina Johansson (Børneliv afd. Skovmyren, Herning Kommune)
  • Camilla Storm (Betalende kursister 2020, None)
  • Caroline Grønbjerg (Spirevium Friluftsbørnehave og -vuggestue, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Charlotte Hedegaard Christensen (Otte-Lotte - Privat Pasningsordning, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Charlotte Skipper (Kernehuset SFO blå høj skole, Ikast-Brande Kommune)
  • Dorte Lodberg Jensen (Dortes Børneoase - privat pasningsordning, Herning Kommune)
  • Dorthe Tang Pedersen (Ulfborg Børnehus, Holstebro Kommune)
  • Gitte Andersen (Knejsted Børnehave & Fritidshjem, Randers Kommune)
  • Gitte kyed jensen (Vejles Dagplejerspirer, Vejle Kommune)
  • Hanne Hansen (Holstebro Dagpleje gruppe 2, Holstebro Kommune)
  • Hanne Jensen (Stillings Grønne Spirer 2, Skanderborg Kommune)
  • Helene Bundgaard (Bryrup Børnehave, Silkeborg Kommune)
  • Helle Dahlmann (Fælles Grønne spire gruppe, Billund Kommune)
  • Ingrid Tækker Kristensen (Naturtrolden Filur, Esbjerg Kommune)
  • Jane Bech Kristensen (Spirevipperne Møldrup/Skals område nord, Viborg Kommune)
  • Jeanette Pharsen (Knejsted Børnehave & Fritidshjem, Randers Kommune)
  • Jonna Lisby (Bøvling Børnehus, Lemvig Kommune)
  • Karin Fruerlund (Bryrup Børnehave, Silkeborg Kommune)
  • kirsten grønning (Ulstrup Børnehus, Favrskov Kommune)
  • Leif Andersen (Knejsted Børnehave & Fritidshjem, Randers Kommune)
  • Lillian Leth (Stillings Grønne Spirer 1, Skanderborg Kommune)
  • Merete Christiansen (Ulfborg Børnehus, Holstebro Kommune)
  • Per Dahlmann (Fælles Grønne spire gruppe, Billund Kommune)
  • Pia Plagborg Rasmussen (Naturbørnene i Them, Silkeborg Kommune)
  • Susanne Bech Jensen (Betalende kursister 2020, None)
  • Susanne Thomsen (Vejles Dagplejerspirer, Vejle Kommune)

Venteliste:
  • Conny Jensen (Bytroldene, Silkeborg Kommune)
  • Henriette Meisner (Favrskov Grønne Spirer gr. 1, Favrskov Kommune)
  • Karin Annelise Poulsen (Favrskov Grønne Spirer gr. 1, Favrskov Kommune)
  • Maria Højberg Petersen (Koglehuset, Holstebro Kommune)
  • Monika Dalgaard Frederiksen (Børnehuset Solstrålen, afd: Skoven, Herning Kommune)
  • Pia Rahbek Larsen (Koglehuset, Holstebro Kommune)
  • Rikke Højer Larsen (Gjessø Børnehave, Silkeborg Kommune)
  • Wafaa Kamal (Grønnedalen & Solsikkegård, Vejle Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website