FriluftsRådet

Grønne Spirer

Fald Ned i naturen - en konferene om ro, nærvær og sansemotorik

Start: 17. maj 2018 09:30
Slut: 17. maj 2018 16:00
Målgruppe: 1-6 års personale
Sted: Randers naturcenter
Adresse: Gudenåvej 20, 8920 Randers NV
Ledige pladser: 11

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anne Brydegaard (Børnehuset Skovdalen, Randers Kommune)
  • Anne Cordes Kryger (Naturdagplejere gr 12 ved Anne Cordes Kryger, Randers Kommune)
  • Anne Marie Jensen (Naturdagplejere gr 3,assentoft ved Birgitte Lybæk, Randers Kommune)
  • Annette Rasmussen (Naturdagplejere gr 9, Harridslev Mellerup ved Anette Rasmussen, Randers Kommune)
  • Birgitte Lybæk (Naturdagplejere gr 3,assentoft ved Birgitte Lybæk, Randers Kommune)
  • Christin Luise Grzesiak (Børnehuset Kombi, Randers Kommune)
  • Conny Olesen (Vorgod Barde, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Diana Attermann (Holstebro Dagpleje gruppe 2, Holstebro Kommune)
  • Doris Andersen (Holstebro Dagpleje gruppe 3, Holstebro Kommune)
  • Dorte Lodberg Jensen (Dortes Børneoase - privat pasningsordning, Herning Kommune)
  • Dorte Rodkjær (Dagplejen Børneby Midt, Norddjurs Kommune)
  • Dorthe Buch Nielsen (Område Grenaa Voldby gruppen, Norddjurs Kommune)
  • Else Marie Pedersen (Grindsted Privat Pasningsordning, Billund Kommune)
  • Eva Faarkrog (Holstebro Dagpleje gruppe 3, Holstebro Kommune)
  • Gitte Bendtsen (Dagplejen Videbæk, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Greta Brycke Madsen (Område Grenaa Voldby gruppen, Norddjurs Kommune)
  • Hanne Hougaard (Børnehuset Skovdalen, Randers Kommune)
  • Hanne Vinding
  • Harry Vinding
  • Heidi Knudsen (Naturdagplejere gr 3,assentoft ved Birgitte Lybæk, Randers Kommune)
  • Helle Gade (Helle Gade, Randers Kommune)
  • Helle Jensen (Naturdagplejere gr 15 Stevnstrup ved Hanne Friis, Randers Kommune)
  • Helle Mondrup (Holstebro Dagpleje gruppe 1, Holstebro Kommune)
  • Henriette Guldbrand (Naturdagplejere gr 11, Langå ved Tine Lyscarz, Randers Kommune)
  • Henriette Schøsler (Holme Åhuset, Varde Kommune)
  • Henriette Staal (Holme Åhuset, Varde Kommune)
  • Iben Larsen (Favrskov Grønne Spirer Hold 3, Favrskov Kommune)
  • Inge Fogh (Haletudserne (Norddjurs), Norddjurs Kommune)
  • Inge Wittmann (Naturdagplejere gr 7 Bjerregrav ved Diane Wangsøe, Randers Kommune)
  • Janette Rasmussen (Vuggestuen Firkløveren, Randers Kommune)
  • Jannie Krohn (Holstebro Dagpleje gruppe 1, Holstebro Kommune), (Holstebro Dagpleje gruppe 2, Holstebro Kommune), (Holstebro Dagpleje gruppe 3, Holstebro Kommune)
  • Karen Marie Pedersen (Holstebro Dagpleje gruppe 2, Holstebro Kommune)
  • Karin nielsen (Vorgod Barde, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Katja Andersen (Løvspring, Viborg Kommune)
  • Kim Husted Pedersen (Grindsted Privat Pasningsordning, Billund Kommune)
  • Lene Mortensen (Børnehuset Søbo, Kolding Kommune)
  • Lene Worm (Naturdagplejere gr 14 Øst ved Lene Worm, Randers Kommune)
  • Lisbeth Baunbæk (Holstebro Dagpleje gruppe 3, Holstebro Kommune)
  • Lisbeth Bonde Madsen (Livstræet - Natur- og Bevægelsesbørnehave og vuggestue, Favrskov Kommune)
  • Lise <tranberg (Børnehuset Hadbjerg, Favrskov Kommune)
  • Lone (Børnehaven Tirsdalen, Randers Kommune)
  • Lone Bruun Madsen (Naturbørnehaven Bakkegården, Favrskov Kommune)
  • Lone Haslund Andersen (Naturdagplejergr 5 Romalt ved Birgitte Pedersen, Randers Kommune)
  • Lone L. Christensen (Dagplejen i Kristrup/Paderup - Lone Christensen, Randers Kommune)
  • Lone Søby Sørensen (Vuggestuen Firkløveren, Randers Kommune)
  • Lotte Krog, Nuser Dagpleje
  • Louise Møller Steenberg (Dagplejen i Kristrup/Paderup - Lone Christensen, Randers Kommune)
  • Malene Gjesing (Børnehuset Hadbjerg, Favrskov Kommune)
  • Malene Søndergård (Naturbørnehaven Bakkegården, Favrskov Kommune)
  • MarianFriis Sørensen (Område Grenaa Voldby gruppen, Norddjurs Kommune)
  • Marianne Dyhr (Harrevig børnehus Natur og Motorik, Skive Kommune)
  • Marie Pedersen (Dagplejen Børneby Midt, Norddjurs Kommune)
  • Mona Kristensen (Naturdagplejere gr 14 Øst ved Lene Worm, Randers Kommune)
  • Morten Post (Løvspring, Viborg Kommune)
  • Pernille Baatz Christensen (Livstræet - Natur- og Bevægelsesbørnehave og vuggestue, Favrskov Kommune)
  • Pernille Petersen (Holstebro Dagpleje gruppe 1, Holstebro Kommune)
  • Pia Appelt (Haletudserne (Norddjurs), Norddjurs Kommune)
  • Pia Espersen (Naturdagplejere gr 6 Spentrup ved Mette Hedegaard, Randers Kommune)
  • Pia Nygaard (Holstebro Dagpleje gruppe 3, Holstebro Kommune)
  • Puk Ruhe (Mariehønen, Vesthimmerland Kommune)
  • Rita Jakobsen (Naturdagplejere gr 11, Langå ved Tine Lyscarz, Randers Kommune)
  • Ruth Jørgensen (Naturdagplejere gr 12 ved Anne Cordes Kryger, Randers Kommune)
  • Sandra Holst Rasmussen (Børnehuset Søbo, Kolding Kommune)
  • Silje Lassen (Børnehuset Rubjerg, Randers Kommune)
  • Tove Lauridsen (Børnehaven Gl. Kongevej i Videbæk, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Tove Lauridsen (Dagplejen Videbæk, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Trine Gjøtrup (Troldebo, Randers Kommune)

Venteliste:
  • Annette Smed (Nørreå Børnehus, Viborg Kommune)
  • Didde Møller (Nørreå Børnehus, Viborg Kommune)
  • Mie Fyllgraf, Nørreå Børnehus (Nørreå Børnehus, Viborg Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website