FriluftsRådet

Grønne Spirer

Natur der smager og bevæger - hvad siger læreplanerne? (Et spring ud kursus)

Start: 16. maj 2018 09:30
Slut: 16. maj 2018 16:00
Målgruppe: 1-6 års personale
Sted: Naturcenter Hindsgavl
Adresse: Galsklintvej 2, 5500 Middelfart
Ledige pladser: 2

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anita Frederiksen (Bogense Private Børnehus Sct. Anna, Nordfyn Kommune)
  • Anita Knudsen (Holsted Børnehave, Vejen Kommune)
  • Annette Hornbæk (Åhaven, Nyborg Kommune)
  • Anni Poulsen (Dagplejer/Fredericia, Fredericia Kommune)
  • Bente Schønemann (Nordfyns Dagplejes Grønne Spirer, Nordfyn Kommune)
  • birgitte simonsen (Krummelurens Vuggestue, Assens Kommune)
  • Charlotte Lyngsøe (Stendalens Børnehave, Fredericia Kommune)
  • Charlotte Pia Hughes (Charlotte Pia Hughes, Odense Kommune)
  • Frederik Nymann Nielsen (Hassel-Huset, Horsens Kommune)
  • Helle Knutzen (Børnehaven Gl. Kongevej, Kolding Kommune)
  • Henriette Isaksen (Dagtilbud Brædstrup Dagplejen, Horsens Kommune)
  • Inge Hansen (Ørbæk Gruppen Nyborg kommune, Nyborg Kommune)
  • Karin Majland Brenholdt (Karin Majland Brenholdt, Dagplejen Odense, Region Syd, Odense Kommune)
  • Kenneth Kirkegaard (Stendalens Børnehave, Fredericia Kommune)
  • Lene jensen (Lintrup Børnecenter, Vejen Kommune)
  • Lisa Bertz Thomsen (Børnehuset Chilli Marstrup, Haderslev Kommune)
  • Louise Damholm (Hassel-Huset, Horsens Kommune)
  • Louise West Nielsen (Åhaven, Nyborg Kommune)
  • Majbrit Rasmussen (Slagelses Naturbørn, Slagelse Kommune)
  • Maria Fink (Simmersted fribørnehave, Haderslev Kommune)
  • Mette Brandt (Slagelses Naturbørn, Slagelse Kommune)
  • Mette Damgaard Hansen (Mettes grønne spirer, Nordfyn Kommune)
  • Mia Andersen (Børnehaven Gl. Kongevej, Kolding Kommune)
  • Michelle Hansen (Bogense Private Børnehus Sct. Anna, Nordfyn Kommune)
  • Pia Birch (Pia Birch, Odense Kommune)
  • Rikke Jørgensen (Lintrup Børnecenter, Vejen Kommune)
  • Sara Clausen (Holsted Børnehave, Vejen Kommune)
  • Sarah Hoppe (Krummelurens Vuggestue, Assens Kommune)
  • Tina Kjer (Dagplejen i Middelfart, gr. 1, Middelfart Kommune)
  • Tina Rasmussen (Dagplejen i Middelfart, gr. 1, Middelfart Kommune)
  • Trine Hallstrøm Hansen (Dagplejen Middelfart, gr. 2, Middelfart Kommune)
  • Ulla Jørgensen (Ørbæk Gruppen Nyborg kommune, Nyborg Kommune)
  • Vibeke Damgaard (Stepping Børnehus, Kolding Kommune)
  • Vibeke Rasmussen (Dagplejer/Fredericia, Fredericia Kommune)
  • Vinnie Kaad Jensen (Børnehave/Vuggestue ved Nørre Aaby Realskole, Middelfart Kommune)
  • winnie Nielsen (Nordfyns Dagplejes Grønne Spirer, Nordfyn Kommune)

Venteliste:
  • Anna Hansen (Stentevang Børnehave, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Dorte Kristensen (Svanninge gruppen, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Janni Ringgaard (Nørrelandskirkens Børnehus, Holstebro Kommune)
  • Kursist 2 (Nørrelandskirkens Børnehus, Holstebro Kommune)
  • Lisa B. Thomsen (Børnehave/Vuggestue ved Nørre Aaby Realskole, Middelfart Kommune)
  • Malene Smidt (Labyrinten, Fredericia Kommune)
  • Ulla Bang Sørensen (Stentevang Børnehave, Faaborg-Midtfyn Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website