FriluftsRådet

Grønne Spirer

Sund krop og spændende science i naturen ved Roskilde

Start: 14. juni 2018 09:30
Slut: 14. juni 2018 15:30
Målgruppe: 2-6 års personale
Sted: Boserup Naturcenter
Adresse: Boserupgård Naturcenter, Boserupvej 82-84, 4000 Roskilde
Ledige pladser: 2

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anna Ladegård (Land og By, København Kommune)
  • Annegrethe Jacobsen (Pilehuset, Frederikssund Kommune)
  • Bettina Overgaard (Naturbørnehaven Gl. Tølløse A/S, Holbæk Kommune)
  • Bjørn Munck Olsen (Børnehuset Solstien, Hvidovre Kommune)
  • Camilla Christiansen (Ravnen, Roskilde Kommune)
  • Ellen Erichsen (Børnehuset Atlantis, Viby, Roskilde Kommune)
  • Hanne Langvad (Børnehuset Kærlodden, Ballerup Kommune)
  • Heidi Boye (Skov og naturbørnehaven Peters Hus, Lejre Kommune)
  • Helle Sørensen (Børnehuset Atlantis, Viby, Roskilde Kommune)
  • Inger Serup (Børnehaven Skovsneppen, Allerød Kommune)
  • Karen Oster (Skov og naturbørnehaven Peters Hus, Lejre Kommune)
  • Karina Zøllner Bøgh (Naturbørnehaven Gl. Tølløse A/S, Holbæk Kommune)
  • Lisa Tornberg (Nordpolen, Ballerup Kommune)
  • Lisbeth Frost Jensen (Daginstitutionen Æblehaven, Høje-Taastrup Kommune)
  • Lisbet Svendsen (Børnehuset Lyngbakken, Roskilde Kommune)
  • Lone Lanng, Børnehuset Mariahøj, Lone Lanng, Amager Landevej 50A, st tv, 2770 Kastrup (Kursister efterår 2019, None)
  • Mai Wede (Børnehytten Kettinge Gl. Savværk, Guldborgsund Kommune)
  • Maria Engtofte (Naturdagplejen i faxe Kommune, Faxe Kommune)
  • Mette Thomsen (Nordpolen, Ballerup Kommune)
  • Mina Linnebjerg (Daginstitutionen Æblehaven, Høje-Taastrup Kommune)
  • Nana Quparadze (Ravnen, Roskilde Kommune)
  • Nicolai Broksø (Børnehuset Lyngbakken, Roskilde Kommune)
  • Nicoline (Nydningen Slangerup Private Skov- og Naturbørnehave, Frederikssund Kommune)
  • Sandra Nielsen (Skov og naturbørnehaven Peters Hus, Lejre Kommune)
  • Steen Høeg-Møller (Børnehuset Solstien, Hvidovre Kommune)
  • Sussi Pedersen (Børnehuset Hørgården, Roskilde Kommune)
  • Trine Elmekilde (Børnehuset Hørgården, Roskilde Kommune)

Venteliste:
  • Kate Blytækker (Børnehuset Storkereden, Roskilde Kommune)
  • Merete Clausen (Tømmerup Fri Børnehave, Kalundborg Kommune)
  • Pernille Aggergaard (Tømmerup Fri Børnehave, Kalundborg Kommune)
  • Susan Gade Jensen (Børnehuset Krudthuset, Furesø Kommune)
  • Tine (Børnehuset Storkereden, Roskilde Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website