FriluftsRådet

Grønne Spirer

Naturlege og aktiviteter i Naturen ved Aabenraa

Start: 25. oktober 2018 09:00
Slut: 25. oktober 2018 15:00
Målgruppe: målrettet 3-6 års personale
Sted: Skovlyst Naturskole
Adresse: Årup Skovvej 25, 6200 Aabenraa
Ledige pladser: 0

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anita Thornhal (Team Tusindben, Sønderborg Kommune)
  • Annika L. Steffensen (Glesborg SFO, Norddjurs Kommune)
  • Betina Jepsen (Børnehuset Hoven (Hoven Friskole, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Carina Forrest (Børnehuset Hoven (Hoven Friskole, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Connie Axelsen (Tønder Dagpleje - naturens børn (10 certificerede og 10 nye 2014), Tønder Kommune)
  • Conny Momme Wehmeyer (Børnehuset Evigglad åbenrå, Aabenraa Kommune)
  • Else Birgitte Haagensen (Jejsing Børne-Univers, Tønder Kommune)
  • Gitte Sloth (Glesborg SFO, Norddjurs Kommune)
  • Godje Nissen (Naturbørnehuset Ved Skellet, Sønderborg Kommune)
  • Hanne Borring Hansen (Favrdal Børneinstitution, Haderslev Kommune)
  • Inga Svendsen (Naturbørnehuset Ved Skellet, Sønderborg Kommune)
  • Irena Jacobsen (Børnehuset Parken, Sønderborg Kommune)
  • Irene Hornskov Kristensen (Børnehuset Bøgeskov , Fredericia Kommune)
  • Kursist 1 (Børnehaven Spiren (Haderslev), Haderslev Kommune)
  • Kursist 2 (Børnehaven Spiren (Haderslev), Haderslev Kommune)
  • Kursist 3 (Børnehaven Spiren (Haderslev), Haderslev Kommune)
  • Lene Bech Køhler (Børnehaven Gl. Kongevej, Kolding Kommune)
  • Lisbeth Falch Mortensen (Skattekisten, Langeland Kommune)
  • Malene Lykke (Naturbørnehuset Ved Skellet, Sønderborg Kommune)
  • Mette Berthelsen (Taulov naturdagplejere, Fredericia Kommune)
  • Michael Carstensen (Jejsing Børne-Univers, Tønder Kommune)
  • Mona Engelbrecht Kohls (Smilehullet - Hjordkær Idræt- og Naturhus, Aabenraa Kommune)
  • personale (Bedsted Børnecenter, Tønder Kommune)
  • Roy Lorenzen (Smilehullet - Hjordkær Idræt- og Naturhus, Aabenraa Kommune)
  • Sonja Thomsen (Galten Børnehave og Vuggestue, Skanderborg Kommune)
  • Steen Nissen (Børnehuset Parken, Sønderborg Kommune)
  • Trine Madsen (Galten Børnehave og Vuggestue, Skanderborg Kommune)
  • Trine Visti Nagel (Vonsbæk Børnehus, Haderslev Kommune)
  • Vibeke Heil (Tønder Dagpleje - naturens børn (10 certificerede og 10 nye 2014), Tønder Kommune)
  • Vicki Rasmussen (Bedsted Børnecenter, Tønder Kommune)
  • Vicki Solgaard Hansen (Taulov naturdagplejere, Fredericia Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website