FriluftsRådet

Grønne Spirer

Børn gror i natur - konference om børns naturoplevelser i moderne tid

Start: 24. september 2018 09:30
Slut: 24. september 2018 16:30
Målgruppe: Dagtilbudspersonale med flere
Sted: Severin Kursuscenter
Adresse: Skovsvinget 25, 5500 Middelfart
Ledige pladser: 11

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anette Bohn-Mathiesen (Birkehuset, Guldborgsund Kommune)
  • Anette Murmann (Børnegården Houvej, Mariagerfjord Kommune)
  • Anne-Dorte Mogensen (Thorsager Skole og Børnehus, Syddjurs Kommune)
  • Anne Edelmann Jørgensen (Trestensgården, Slagelse Kommune)
  • Bodil Strange (Birkehuset, Guldborgsund Kommune)
  • Charlotte keller (Møllehøj, Køge Kommune)
  • Charlotte Pia Hughes (Charlotte Pia Hughes, Odense Kommune)
  • Dorte Andersen (Pippihuset, Ærø Kommune)
  • Dorte Damhus Poulsen (Børnehuset i Brande, Ikast-Brande Kommune)
  • Dorte Monbjerg (Aldersintegreret Institution Solstrålen, Horsens Kommune)
  • Dorthe Besand (Aldersintegreret Institution Solstrålen, Horsens Kommune)
  • Dorthe Grøndahl (Naturbørnehaven Klintholm, Favrskov Kommune)
  • Dorthe Jonassen (Naturens A-TEAM, privat pasningsordning, Herning Kommune)
  • Ellen H. Pedersen (Børnehaven Grønnegården, Esbjerg Kommune)
  • Else Nielsen (Børnehuset i Brande, Ikast-Brande Kommune)
  • Emma Kongsgaard (Marianne Hjortborg Kristiansen, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Gitte Hasselstrøm (Skovgården, Bredballegård, Vejle Kommune)
  • Heidi Friis Jensen (Naturbørnehaven Klintholm, Favrskov Kommune)
  • Heidi Nørholm (Naturens A-TEAM, privat pasningsordning, Herning Kommune)
  • Helle Eriksen (Pippihuset, Ærø Kommune)
  • Helle Lykke Rosenkilde (Private Grønne Spirer i Middelfart, Middelfart Kommune)
  • Helle S. Caspersen (Børnehuset I Klovborg, Ikast-Brande Kommune)
  • Henriette Aalling (Naturbørn Henriette's Private Pasningsordning, Vejen Kommune)
  • Inge Baungaard Pedersen (Erritsø, Fredericia Kommune)
  • Inger Sandau (Solstrålen, Fredensborg Kommune)
  • Irene Dinesen (Trestensgården, Slagelse Kommune)
  • Jannie Kaas Ærenlund (Valhalla i Vejle, Vejle Kommune)
  • Jill Moth (Børnehuset Islemark, Rødovre Kommune)
  • Johan Laigaard (DaycareNord, Skive Kommune)
  • Karen Jepsen (Solstrålen, Fredensborg Kommune)
  • Karina Mogensen (Skovgården, Bredballegård, Vejle Kommune)
  • Karin Jensen (Thorsager Skole og Børnehus, Syddjurs Kommune)
  • Karin Majland Brenholdt (Karin Majland Brenholdt, Dagplejen Odense, Region Syd, Odense Kommune)
  • Karin Pehrson (Naturbørnehaven Thorlund, Ikast-Brande Kommune)
  • Kirsten Poulsen (Kløverløkken, Fredericia Kommune)
  • Kristina Bisgaard Roulund (Børnehuset Voldly, Fredericia Kommune)
  • Kursist 2 (Vojensbørn, Haderslev Kommune)
  • Lars Chrisensen (Møllehøj, Køge Kommune)
  • Leder Annette Schmidt (Klokkefrøen Natur Og Musikbørnehave, Fredericia Kommune)
  • Lena Jørgensen (Myretuen Ryslinge, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Lene Averhoff-Nielsen (Børnehuset Bøgeskov , Fredericia Kommune)
  • Lene Meisner
  • Leo B. Rasmussen (Rosenbakken, Skive Kommune)
  • Lisbeth Larsen (Børnehuset Voldly, Fredericia Kommune)
  • Lise Blicher Hyllestad (Klokkefrøen Natur Og Musikbørnehave, Fredericia Kommune)
  • Lone Brandt (Børnehuset Spiloppen, Hedensted Kommune)
  • Lone Thorup (Naturbørnehaven Thorlund, Ikast-Brande Kommune)
  • Lonny Oversø (Erritsø, Fredericia Kommune)
  • Mads Schyberg (Solstrålen, Fredensborg Kommune)
  • Maj-Britt Guldborg (Lynghøjen, Fredericia Kommune)
  • Manuela Vogt Callesen (Naturbørnehuset Ved Skellet, Sønderborg Kommune)
  • Maria Gellert (Børnehuset Sukkertoppen, Haderslev Kommune)
  • Marianne Kristiansen (Marianne Hjortborg Kristiansen, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Mette Lomholt-Nielsen (Valhalla i Vejle, Vejle Kommune)
  • Mona Hildebrandt (Naturbørnehuset Ved Skellet, Sønderborg Kommune)
  • Nanna Herluf (Solhjem Rudolf Steiner Vuggestue & Børnehave, Aarhus Kommune)
  • Nicole Mortensen (Vojensbørn, Haderslev Kommune)
  • Niels Jørgensen (Børnehuset Sukkertoppen, Haderslev Kommune)
  • Pia Birch (Pia Birch, Odense Kommune)
  • Rikke Svarre Skjødt (Børnehuset Spiloppen, Hedensted Kommune)
  • Robin Busekist (Solstrålen, Fredensborg Kommune)
  • Simon Nielsen (Børnehaven Kernehuset, Ærø Kommune)
  • Stine Holdt, NATURligvis ppo (Private Grønne Spirer, Favrskov Kommune)
  • Stine Møller (Kridthuset, Haderslev Kommune)
  • Susanne Lauridsen (Lynghøjen, Fredericia Kommune)
  • Tina Sander-Bjerge (Naturbørnehaven Den Røde Skole, Guldborgsund Kommune)
  • Tina Vesterager Lauersen (Marianne Hjortborg Kristiansen, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Tine Borgaard Jensen (Solhjem Rudolf Steiner Vuggestue & Børnehave, Aarhus Kommune)
  • Tove Kischel (Lynghøjen, Fredericia Kommune)
  • Tove Sæderup (Galaksen, Vejle Kommune)
  • Vibeke Andersen (Naturbørnehaven Den Røde Skole, Guldborgsund Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website