FriluftsRådet

Grønne Spirer

KONFERENCE: Natur, udeliv og den nye, styrkede læreplan

Start: 20. maj 2019 09:30
Slut: 20. maj 2019 16:00
Målgruppe: 1-6 års personale
Sted: Severin Kursuscenter
Adresse: Skovsvinget 25, 5500 Middelfart
Ledige pladser: 3

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anita Bech (Børnehaven Fyrtårnet, Fredericia Kommune)
  • Anja Lilleøre (Marie Marolle - Natur, leg og nærvær i centrum privat pasningsordning, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Anna Marie Fyrst Nielsen (gruppe 10 Havndal, Randers Kommune)
  • Anne Marie Møldrup Bagger (Møldrups Private Pasningsordning, Slettensvej, Nordfyn Kommune)
  • Annette Hornbæk (Åhaven, Nyborg Kommune)
  • Annette Pohl (Hesselager Børnehus, Svendborg Kommune)
  • Anni Kruuse Rasmussen (Dagnæs Børnehus og Dagpleje, Horsens Kommune)
  • Anni Poulsen (Dagplejer/Fredericia, Fredericia Kommune)
  • Betina Kruse Nielsen (Dagplejen Middelfart, gr. 2, Middelfart Kommune)
  • Birgitte (Humlehave (Naturbørnehave), Sønderborg Kommune)
  • Birthe Andersen (Naturbørnehaven Myretuen, Nyborg Kommune)
  • Bitten Libergren (Krøyerhaven, Holstebro Kommune)
  • Camilla Henne Lehmann (Humlehave (Naturbørnehave), Sønderborg Kommune)
  • Camilla Storm (Betalende kursister 2020, None)
  • Carina Jakobsen (Naturpatruljen Søndersø, Nordfyn Kommune)
  • Casper Holzmann (Naturbørn, Haderslev Kommune)
  • Charlotte Damgaard (Dagnæs Børnehus og Dagpleje, Horsens Kommune)
  • Charlotte Hedegaard Christensen (Otte-Lotte - Privat Pasningsordning, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Charlotte Pia Hughes (Charlotte Pia Hughes, Odense Kommune)
  • Dorthe Lindkvist (Naturpatruljen Søndersø, Nordfyn Kommune)
  • Elisabeth Tinderup Poulsen (Naturtroldene i Vejle, Vejle Kommune)
  • Else Hjort Lundvig (DII Skovly, Hedensted Kommune)
  • Gitte Hasselstrøm (Skovgården, Bredballegård, Vejle Kommune)
  • Gitte Rafn Eriksen (Højvangens Private Pasningsordning, Horsens Kommune)
  • Halla Aller (Brobækhus Børnehave, Gentofte Kommune)
  • Hanne Bisgaard (Stentevang Børnehave, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Hanne Vinding
  • Harry Vinding
  • Heidi Kamstrup (Krøyerhaven, Holstebro Kommune)
  • Helen Holm (naturvejledere i grønne spirer, None)
  • Helle Skov (Naturbørnehaven Engen, Varde Kommune)
  • Henny Jensen (Dagplejen Særslev-Hårslev, Nordfyn Kommune)
  • Ina Andersen (Bogense Private Børnehus Sct. Anna, Nordfyn Kommune)
  • Janne Andersen (Simmersted fribørnehave, Haderslev Kommune)
  • Joan Seneca Jensen (Dagplejen Middelfart, gr. 2, Middelfart Kommune)
  • Julie Kristiansen (Lundsbjerg Børnehave, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Karin Holst (Stentevang Børnehave, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Karla Krag (Levring Børnehus, Skovtroldene, Silkeborg Kommune)
  • Karoline Slot (Hagested Naturbørnehus, Holbæk Kommune)
  • Kursist 1 (DII Skovly, Hedensted Kommune)
  • Kursist 1 (Valhalla i Vejle, Vejle Kommune)
  • Kursist 2 (Skovgården, Bredballegård, Vejle Kommune)
  • Kursist 2 (Valhalla i Vejle, Vejle Kommune)
  • Kusist 2 (DII Skovly, Hedensted Kommune)
  • Lene Fløjstrup Jessen (Børnehuset Ulleruphave, Fredericia Kommune)
  • lene skov larsen (Skovgården, Bredballegård, Vejle Kommune)
  • Lene Svendsen (Børnehuset Ådalen, Odense Kommune)
  • Lillian Simonsen (Det Blå Hus, Aarhus Kommune)
  • Linda Eriksen (Børnehuset Ådalen, Odense Kommune)
  • Lisa B. Thomsen (Børnehave/Vuggestue ved Nørre Aaby Realskole, Middelfart Kommune)
  • Lisa Tornberg (Nordpolen, Ballerup Kommune)
  • Lisbeth Pedersen (Hesselager Børnehus, Svendborg Kommune)
  • Lizette Quist (Min Dagpleje, Odense Kommune)
  • Lone Lanng, Børnehuset Mariahøj, Lone Lanng, Amager Landevej 50A, st tv, 2770 Kastrup (Kursister efterår 2019, None)
  • Lone Larsen (Børnehuset Mols, Syddjurs Kommune)
  • Lone Svendsen (Dagplejen i Middelfart, gr. 1, Middelfart Kommune)
  • Lonny Ødegaard Thomsen (Børnehaven Fyrtårnet, Fredericia Kommune)
  • Louise Linnet (Eventyrhuset, Fredericia Kommune)
  • Maja Gavnbo (Dyrhavelund privat pasningsordning, Nordfyn Kommune)
  • Majbritt Holzmann (Naturbørn, Haderslev Kommune)
  • Malene Nielsen (Mariehønerne, Horsens Kommune)
  • Margit Lange Rasmussen (Hagested Naturbørnehus, Holbæk Kommune)
  • Marianne Byth (Brobækhus Børnehave, Gentofte Kommune)
  • Marie Mikkelsen (Eventyrhuset, Fredericia Kommune)
  • Marina Andersen (Bogense Private Børnehus Sct. Anna, Nordfyn Kommune)
  • Marius Stokholm Fabech (Stentevang Børnehave, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Mary Keldsen (Simmersted fribørnehave, Haderslev Kommune)
  • Mette Damgaard Hansen (Mettes grønne spirer, Nordfyn Kommune)
  • Michael Quist (Min Dagpleje, Odense Kommune)
  • Mille Clara Feldborg (Milles Naturbørn, Sønderborg Kommune)
  • Monica Dahl Rødbro (Levring Børnehus, Skovtroldene, Silkeborg Kommune)
  • Pernille Hossy (Naturbørnehuset i Annisse, Gribskov Kommune)
  • Petra Van Zetten (Spirevium Friluftsbørnehave og -vuggestue, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Rikke Asferg Jensen (Børnehuset Mols, Syddjurs Kommune)
  • Rikke Maegaard (Naturbørnehaven Myretuen, Nyborg Kommune)
  • Ronnie Rose (Lundsbjerg Børnehave, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Signe Haahr Thyregod (Åhaven, Nyborg Kommune)
  • Simon Sørensen (Børnehuset Munke Mose, Odense Kommune)
  • Søren Skaarup Jensen (Det Blå Hus, Aarhus Kommune)
  • Susanne Bech Jensen (Betalende kursister 2020, None)
  • Susanne Lund Jensen (Børnehuset Kernehuset, Odense Kommune)
  • Susan N Nørregaard (Naturbørnehaven Engen, Varde Kommune)
  • Tina Christensen (Naturbørn Stensballe, Horsens Kommune)
  • Tine Korsgaard (Naturbørnehaven Græshoppen, Skanderborg Kommune)
  • Tran Ngu Hansen, Børnehøjen, EAN.nr. 5790001130008
  • Ulla Maria Schmidt, Børnehøjen, Ulla Maria Schmidt, Børnehøjen, EAN.nr. 5790001130008
  • Vibeke Rasmussen (Dagplejer/Fredericia, Fredericia Kommune)
  • Vinnie Kaad Jensen (Børnehave/Vuggestue ved Nørre Aaby Realskole, Middelfart Kommune)

Venteliste:
  • Sara Clausen (Holsted Børnehave, Vejen Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website