FriluftsRådet

Grønne Spirer

Naturen hvor I bor - naturen i læreplanen

Start: 4. juni 2019 09:30
Slut: 4. juni 2019 16:00
Målgruppe: 2-6 års personale
Sted: Natur- og Fritidshytten, Bag Søndermarken 20
Adresse: 2000 Frederiksberg
Ledige pladser: 2

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Ann-Lisbeth (Børnehuset Immerkær, Hvidovre Kommune)
  • Carina Løngaa, Dansk-Tysk Børnehus (Gratis deltagere Frederiksberg, None)
  • Connie Bagger, Elverhøj, Fryden (Gratis deltagere Frederiksberg, None)
  • Gitte Syhler (Pilehuset, Frederikssund Kommune)
  • Gitte Tingleff (Ballerup Dagpleje, Dagplejehuset, Ballerup Kommune)
  • Helle Hansen (Dagplejen Stevns gruppe 1. store-heddinge Helle Hansen (tidl krudtugler), Stevns Kommune)
  • Ingrid Pilgaard (Børnehuset Skjoldungerne, Lejre Kommune)
  • Jesper H. Madsen (Åsagergård Vuggestue og Børnehave, Greve Kommune)
  • Joe Artagnan Sørensen (Børnehusene Nivå - Mariehønen, Fredensborg Kommune)
  • kursist 1 (Helsinge børnehuse, Gribskov Kommune)
  • kursist 1, Børnehuset Æblehaven (Gratis deltagere Frederiksberg, None)
  • kursist 2 (Helsinge børnehuse, Gribskov Kommune)
  • Kursist 2, Børnehuset Æblehaven (Gratis deltagere Frederiksberg, None)
  • Kursist 2, Børnehuset Stjernen (Gratis deltagere Frederiksberg, None)
  • Kursist 2, Elverhøj, Fryden (Gratis deltagere Frederiksberg, None)
  • kursist 3 (Helsinge børnehuse, Gribskov Kommune)
  • Kursist 3, Børnehuset Stjernen (Gratis deltagere Frederiksberg, None)
  • Linette Rother (Åsagergård Vuggestue og Børnehave, Greve Kommune)
  • Lisbeth marker (Ballerup Dagpleje, Dagplejehuset, Ballerup Kommune)
  • Louise, Spirerne Aktivitetsklub
  • Melek Celik (Børnehuset Immerkær, Hvidovre Kommune)
  • Mette wiendel Jacobsen (Børnehuset Immerkær, Hvidovre Kommune)
  • Mikela Bech (Børnehuset Immerkær, Hvidovre Kommune)
  • Nina Chandrika Jæger, Børnehuset Stjernen (Gratis deltagere Frederiksberg, None)
  • Sisse Heyde, Midgaarden (Gratis deltagere Frederiksberg, None)
  • Sofie Andersen (Børnehuset Skjoldungerne, Lejre Kommune)
  • Susanne Wivel (Dagplejen Stevns gruppe 1. store-heddinge Helle Hansen (tidl krudtugler), Stevns Kommune)
  • Tea Fogh Mortensen, Børnehuset Æblehaven (Gratis deltagere Frederiksberg, None)

Venteliste:
  • Lisa Pedersen (Bagsværd Børnehave, Gladsaxe Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website