FriluftsRådet

Grønne Spirer

Natur, udeliv, krop og sanser i relation til den nye, styrkede læreplan

Start: 17. juni 2019 09:30
Slut: 17. juni 2019 16:00
Målgruppe: 2-6 årige
Sted: Naturcenteret
Adresse: Lovbyvej 22, 8700 Horsens
Ledige pladser: 0

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Alma Irene Iversen (Landsbyhaven, Hedensted Kommune)
  • Anne Wilstrup (Galten Børnehave og Vuggestue, Skanderborg Kommune)
  • Beinta Klein (Den integrerede institution Løgtengården, Aarhus Kommune)
  • Birgitte Iversen (Børnehuset Chilli Marstrup, Haderslev Kommune)
  • Dorte Monbjerg (Aldersintegreret Institution Solstrålen, Horsens Kommune)
  • Dorthe Besand (Aldersintegreret Institution Solstrålen, Horsens Kommune)
  • Eigil Bay Fejerskov (Hassel-Huset, Horsens Kommune)
  • Eva Styver (Børneinstitutionen Skovbakken Skovbørnehaven, Odder Kommune)
  • Hanne Jahn (Børnehuset Chilli Marstrup, Haderslev Kommune)
  • Iben Domino (Frimærket ved Vindblæs Friskole, Randers Kommune)
  • Jacob Jensen (Gjessø Børnehave, Silkeborg Kommune)
  • Janne Jakobsen (Galten Børnehave og Vuggestue, Skanderborg Kommune)
  • Jette Kisum (Højmark Børnehus, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • Kathe Hedager Paulsen (Børnehaven Grønnegården, Esbjerg Kommune)
  • Katrine Damholm Andersen (Hassel-Huset, Horsens Kommune)
  • Kursist 1 (DII Skovly, Hedensted Kommune)
  • Kusist 2 (DII Skovly, Hedensted Kommune)
  • Lene (Aldersintegreret Institution Solstrålen, Horsens Kommune)
  • Lene Pedersen (De Grønne Spirer i Odder Dagpleje, Odder Kommune)
  • Lone Lybech (Børnehuset Aavangen, Rebild Kommune)
  • Lotte Edgar Andersen (Børnehuset Aavangen, Rebild Kommune)
  • Lotte Kjær-Kristensen (Markblomsterne, Hedensted Kommune)
  • Maja Østergaard (De Grønne Spirer i Odder Dagpleje, Odder Kommune)
  • Nelie Boderskov (Børneinstitutionen Skovbakken Skovbørnehaven, Odder Kommune)
  • Susanne Knudsen (Børnehuset Chilli Marstrup, Haderslev Kommune)
  • Susanne Lund Jensen (Børnehuset Kernehuset, Odense Kommune)
  • Tina Møller Petersen (Krible Krable Huset, Odder Kommune)
  • Trine Ankerstjerne (Frimærket ved Vindblæs Friskole, Randers Kommune)

Venteliste:
  • Bo hjort Jeppesen (Børnehaven Højvang, Aarhus Kommune)
  • Claus Kæmpe Andersen (Børnehuset Spiloppen, Hedensted Kommune)
  • Gitte Juul Pedersen (DII Skovly, Hedensted Kommune)
  • Kasper Jensen (Børnehaven Højvang, Aarhus Kommune)
  • Kathrine Hauge (Aale Hjortsvang Børneby, Hedensted Kommune)
  • Kristina Hansen (Aale Hjortsvang Børneby, Hedensted Kommune)
  • Tina Wagner (Gjessø Børnehave, Silkeborg Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website