FriluftsRådet

Grønne Spirer

Bæredygtighed i Børnehøjde

Start: 2. oktober 2019 09:30
Slut: 2. oktober 2019 16:00
Målgruppe: 1-6 års personale
Sted: Naturcenter Hindsgavl
Adresse: Galsklintvej 2, 5500 Middelfart
Ledige pladser: 2

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Ane Bækdal (Thurø Børnehuse, Svendborg Kommune)
  • Annitta Schmidt (Dagplejen i Middelfart, gr. 1, Middelfart Kommune)
  • Birthe Jensen (Rønbjerg Natur- og Udelivs Børnehave, Skive Kommune)
  • Ellen H. Pedersen (Børnehaven Grønnegården, Esbjerg Kommune)
  • Helen Rudebeck (Kridthuset, Haderslev Kommune)
  • Helle Lauritsen (Børnehuset Lumby, Odense Kommune)
  • Henriette bødker petersen (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Inger Balle (Thurø Børnehuse, Svendborg Kommune)
  • Jette Aebeloe (Kridthuset, Haderslev Kommune)
  • Karina Meng (Simmersted fribørnehave, Haderslev Kommune)
  • Kirsten Poulsen (Kløverløkken, Fredericia Kommune)
  • Lene jensen (Lintrup Børnecenter, Vejen Kommune)
  • Lisa Daugaard Larsen (Dråbitten, Syddjurs Kommune)
  • Lis Huusmann (Holsted Børnehave, Vejen Kommune)
  • Lone Bojsen (Dagplejen I Kolding Gr 3 (10), Kolding Kommune)
  • Lonni Bernth Løvschal (Lonni´s Private Børnepasning, Assens Kommune)
  • Malene Vibild (Børnehuset Bøgeskov , Fredericia Kommune)
  • Maria Fink (Simmersted fribørnehave, Haderslev Kommune)
  • Maria Gellert (Børnehuset Sukkertoppen, Haderslev Kommune)
  • Marianne Kolstrup Larsen (Dagplejen Middelfart, gr. 3 Anne Merete Madsen, Middelfart Kommune)
  • Marianne Quitzau (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Marlene Eskesen (Dagplejen Middelfart, gr. 3 Anne Merete Madsen, Middelfart Kommune)
  • Martin Berg (Dråbitten, Syddjurs Kommune)
  • Michael Schmidt (Børnehuset Evigglad åbenrå, Aabenraa Kommune)
  • Mille Clara Feldborg (Milles Naturbørn, Sønderborg Kommune)
  • Niels Jørgensen (Børnehuset Sukkertoppen, Haderslev Kommune)
  • Rikke Jørgensen (Lintrup Børnecenter, Vejen Kommune)
  • Sara Clausen (Holsted Børnehave, Vejen Kommune)
  • Susanne Lauridsen (Lynghøjen, Fredericia Kommune)

Venteliste:
  • . (Børnehaven Grønnegården, Esbjerg Kommune)
  • Dorte Kristensen (Svanninge gruppen, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Ebba Larsen (Ørbæk Gruppen Nyborg kommune, Nyborg Kommune)
  • Hanne Lund (Børnehaven Skovtrolden !!!, Hedensted Kommune)
  • Iben Knudsen (Gårdbørnehaven Spirevippen, Nordfyn Kommune)
  • Kirsten Petersen (Børnehaven Skovtrolden !!!, Hedensted Kommune)
  • Lene Andersen (Ørbæk Gruppen Nyborg kommune, Nyborg Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website