FriluftsRådet

Grønne Spirer

KONFERENCE Bæredygtighed i børnehøjde

Start: 18. november 2019 09:30
Slut: 18. november 2019 16:00
Målgruppe: 1-6 års personale
Sted: Traktørstedet Vestamager
Adresse: Granatvej 9, 2770 Kastrup
Ledige pladser: 7

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Alma Dedic (Naturinstitutionen Børnehuset, Næstved Kommune)
  • Anette Sommer (Bøgely Skovbørnehave, Ringsted Kommune)
  • Anne Kirkebække (Naturbørnehaven De 4 Årstider, Kalundborg Kommune)
  • Berit Brodersen (Ribisgården, Gentofte Kommune)
  • Bianca Cederblad Jensen (Ribisgården, Gentofte Kommune)
  • Bjarne Arleth Nielsen (Børnehuset Bryggen, København Kommune)
  • Bjørn Gyde Poulsen (Naturdagpleje Ishøj Landsby, Ishøj Kommune)
  • Brian Jeppesen (Hellested Børnehus, Stevns Kommune)
  • Camilla Quistgaard (Børnehuset Solsikken, Roskilde Kommune)
  • Charlotte keller (Møllehøj, Køge Kommune)
  • Chris Christiansen (Syrenhus, Odsherred Kommune)
  • Christina Olsen (Børnehuset Spiloppen, Roskilde Kommune)
  • Cindy Page (Børnehuset Hørgården, Roskilde Kommune)
  • Ditte Ipsen (Børn Og Miljø, Gentofte Kommune)
  • Emilie Carlsson Sundby (Børnehuset Kløvedalen (Lunden), Gentofte Kommune)
  • Emily Black Lake (idas dagpleje, København Kommune)
  • Freja Marquard Povlsen (Bøgely Skovbørnehave, Ringsted Kommune)
  • Githe hansen (Børnehuset Solsikken, Roskilde Kommune)
  • Gitte Andersen (Børnehuset Spiloppen, Roskilde Kommune)
  • Gitte Nielsen (Klatretræet, Herning Kommune)
  • Halla Aller (Brobækhus Børnehave, Gentofte Kommune)
  • Helle Floris (KVL's Børnehus, Frederiksberg Kommune)
  • Henriette Godvin (Dagplejen Hørsholm kommune, Hørsholm Kommune)
  • Hervør Olesen - Troldemosen (Hagested Naturbørnehus, Holbæk Kommune)
  • Janni Kjerulff (Naturinstitutionen Børnehuset, Næstved Kommune)
  • Karin Gjendal (Troldemosen/Hyldemosen, Herlev Kommune)
  • Karin Jeppesen (Syrenhus, Odsherred Kommune)
  • katarina (Gribskov Naturbørnehave, Gribskov Kommune)
  • Katja Yamakawa (Børnehuset Mosen, Gladsaxe Kommune)
  • Katrine Sparre Rejnholt (Ravneholm Skovbørnehave, Rudersdal Kommune)
  • konferencedeltager (Børnehuset Saxen, Gladsaxe Kommune)
  • konferencedeltager (Børnehuset Højmarksvej, Gladsaxe Kommune)
  • konferencedeltager 2 (Børnehuset Mosen, Gladsaxe Kommune)
  • konferencedeltager 2 (Børnehuset Højmarksvej, Gladsaxe Kommune)
  • Krokodille Laila (Alkereden, Køge Kommune)
  • kursist (Fryden, Frederiksberg Kommune)
  • Kursist (Børnehuset 8-Tallet, København Kommune)
  • kursist 2 (Fryden, Frederiksberg Kommune)
  • Laila Bjerre Larsen (Laila og Flemmings Private Pasningsordning i Hvalsø, Lejre Kommune)
  • Lars Chrisensen (Møllehøj, Køge Kommune)
  • Lean Alexander Rasmussen (Børnehuset 8-Tallet, København Kommune)
  • Lilian Erud (Skovbørnehaven Krudthus, Fredensborg Kommune)
  • Lisbeth Simonsen (Børnehuset Hørgården, Roskilde Kommune)
  • Lola Laveder (Børnehuset Lillekilde, København Kommune)
  • Lone Lanng, Børnehuset Mariahøj, Lone Lanng, Amager Landevej 50A, st tv, 2770 Kastrup (Kursister efterår 2019, None)
  • Mai Sølvhøj Skovby (Børnehuset Atlantis, Viby, Roskilde Kommune)
  • Marianne Byth (Brobækhus Børnehave, Gentofte Kommune)
  • Marianne Fogelstrøm (Børnehuset Lillekilde, København Kommune)
  • Marianne Povlsen (Naturbørnehaven De 4 Årstider, Kalundborg Kommune)
  • Maria Pi Højlund Nielsen (Børneøen Bonsai, Gentofte Kommune)
  • Martin Slavensky (Skovbørnehaven Krudthus, Fredensborg Kommune)
  • Merete Clausen (Tømmerup Fri Børnehave, Kalundborg Kommune)
  • Mette Nohr Stralendorff (Børnehuset Hellebæk, Helsingør Kommune)
  • Mia Plevrakis (Børnehuset Lillekilde, København Kommune)
  • Michael Sonniks, Bjørnegården i Annisse (Kursister efterår 2019, None)
  • Nina Tandrup (Troldemosen/Hyldemosen, Herlev Kommune)
  • Pernille Brøndum-Elle (Ravneholm Skovbørnehave, Rudersdal Kommune)
  • Pernille Kallehave Larsen (Tømmerup Fri Børnehave, Kalundborg Kommune)
  • Pia Hartmann (Syrenhus, Odsherred Kommune)
  • Pia Kjær Hansen (Børn Og Miljø, Gentofte Kommune)
  • Pia Knudsen (Udebørnehaven Bøgely, Lyngby-Taarbæk Kommune)
  • Radhika Larsen (Børnehuset Lillekilde, København Kommune)
  • Rikke Rosengren (Børneøen Bonsai, Gentofte Kommune)
  • Sarah Cæcilie Madsen (Børnehuset Bryggen, København Kommune)
  • Signe Marie Nielsen (Børnehuset Atlantis, Viby, Roskilde Kommune)
  • Stella Flokstra (Ribisgården, Gentofte Kommune)
  • Susan (Sct. Georggårdens Vuggestue, Rudersdal Kommune)
  • Susanne Snedker (Bagsværd Børnehave, Gladsaxe Kommune)
  • Susanne Thorn, Børnehuset Bryggen (Kursister efterår 2019, None)
  • Thomas Raagaard (Børnehaven Skovsneppen, Allerød Kommune)
  • Thorleif Frøkjær (Kursister efterår 2019, None)
  • Tine Højgaard (Hellested Børnehus, Stevns Kommune)
  • Ulla Dencker (Dagplejen Hørsholm kommune, Hørsholm Kommune)
  • vivi (Børnehuset Hellebæk, Helsingør Kommune)

Venteliste:
  • Naile (Fuglevængets Børnehus, Køge Kommune)
  • Susan Torup (Fuglevængets Børnehus, Køge Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website