FriluftsRådet

Grønne Spirer

Spring ud i naturen - en minikonference om bevægelsesglæde og udeliv

Start: 14. juni 2021 09:30
Slut: 14. juni 2021 16:00
Målgruppe: 1-6 års personale
Sted: Milling Hotel Park
Adresse: Viaduktvej28, 5500 Middelfart
Ledige pladser: 2
Tilmeld dette kursus
Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anette Mortensen (Bispehøjens Børnegård, Holbæk Kommune)
  • Anja Glistrup Lund (Gazellen Ejsing, Holstebro Kommune)
  • Anna-Marie (Dagtilbud Egebjerg, børnehavepavilloner, Horsens Kommune)
  • Anne Boesen (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Anni Poulsen (Dagplejer/Fredericia, Fredericia Kommune)
  • Ann Sølyst (Lynghøjen, Fredericia Kommune)
  • Berit Kolding Wedel (Nyborg Kommunale Dagpleje - Nyborg By, Nyborg Kommune)
  • Birgitte (Humlehave (Naturbørnehave), Sønderborg Kommune)
  • Britta Leonhard (Stepping Børnehus, Kolding Kommune)
  • Camilla Henne Lehmann (Humlehave (Naturbørnehave), Sønderborg Kommune)
  • Christina Schultz kristensen (Gudbjerg Børnehus, Svendborg Kommune)
  • Dea Martine Vogensen (DaycareNord, Skive Kommune)
  • Dorte Fjeldsted Rasmussen (Gazellen Ejsing, Holstebro Kommune)
  • Else Hjort Lundvig (DII Skovly, Hedensted Kommune)
  • Emil Johan Stanek (Oure Børnehus, Svendborg Kommune)
  • Fu-ju Chen (Anna) (Lynghøjen, Fredericia Kommune)
  • Hanne Kibeck Jepsen (Kvong Børnehus, Varde Kommune)
  • Heidi Bech andersen (Gudbjerg Børnehus, Svendborg Kommune)
  • Helle Overgaard Sørensen (Myretuen Ryslinge, Faaborg-Midtfyn Kommune)
  • Iben Gedbjerg Jensen (Oure Børnehus, Svendborg Kommune)
  • Janne Gamborg Paaske (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Jeanette Kristiansen (Børnehuset Atlantis, Odense, Odense Kommune)
  • Jeanette Poulsgaard Terra (Spirevium Friluftsbørnehave og -vuggestue, Ringkøbing-Skjern Kommune)
  • joan vitting (Øsby Børnehus, Haderslev Kommune)
  • Johan Laigaard (DaycareNord, Skive Kommune)
  • Juicileide Da Silver Rasmussen (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Kirsten Poulsen (Kløverløkken, Fredericia Kommune)
  • Kirsten Ransborg (Gazellen Ejsing, Holstebro Kommune)
  • Laila Kolding Wedel (Nyborg Kommunale Dagpleje - Nyborg By, Nyborg Kommune)
  • Lene Bro (Børnehuset Ulleruphave, Fredericia Kommune)
  • Lene Fløjstrup Jessen (Børnehuset Ulleruphave, Fredericia Kommune)
  • Lilly Jensen (Bispehøjens Børnegård, Holbæk Kommune)
  • Line Damgaard Christiansen (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Louise Brunbjerg Kilian (Frimærket ved Vindblæs Friskole, Mariagerfjord Kommune)
  • Maibrit Nielsen (Kvong Børnehus, Varde Kommune)
  • Malene (Dagtilbud Egebjerg, børnehavepavilloner, Horsens Kommune)
  • Marianne Quitzau (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Marie Louise Øbo Grønholdt (Børnehuset Atlantis, Odense, Odense Kommune)
  • Mette Fallesen (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Mette Sunke Vestergaard - Byhaveskolen (Betalende kursister 2021, None)
  • Michael Bergmann (Børnehuset Atlantis, Odense, Odense Kommune)
  • Özlem Koko - Byhaveskolen (Betalende kursister 2021, None)
  • Pædagog (Øsby Børnehus, Haderslev Kommune)
  • Pernille Snitgaard (Stepping Børnehus, Kolding Kommune)
  • Susanne Hougaard Bak (Daginstitution Under Egen, Kolding Kommune)
  • Thomas Volke Hankelbjerg (Gazellen Ejsing, Holstebro Kommune)
  • Trine Hallstrøm Hansen (Dagplejen Middelfart, gr. 2, Middelfart Kommune)
  • Vibeke Rasmussen (Dagplejer/Fredericia, Fredericia Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website