FriluftsRådet

Grønne Spirer

Spring Ud i Naturen, Viborg

Start: 18. november 2014 09:30
Slut: 18. november 2014 16:30
Målgruppe: 0-6 års personale
Sted: Naturskolen ved Hald
Adresse: Ravnsbjergvej 71, 8800 Viborg
Ledige pladser: 17

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anette Nielsen (Børnehaven Skovtrolden langå, Randers Kommune)
  • Ann Dorthe Skouboe Sørensen (Børnehaven Rosengården, Viborg Kommune)
  • Annie Fredborg (Digterparkens Børnehus, Viborg Kommune)
  • Bente Elgaard (Digterparkens Børnehus, Viborg Kommune)
  • Bettina (Skjoldhøj dagtilbud, Aarhus Kommune)
  • Birthe (Skjoldhøj dagtilbud, Aarhus Kommune)
  • Birthe Thomsen (Bremdal Dagtilbud og SFO, Struer Kommune)
  • Brian Nørgård Jensen (Wagnerhus, Holstebro Kommune)
  • Charlotte (Skjoldhøj dagtilbud, Aarhus Kommune)
  • Christian (Gården i Ryde, Holstebro Kommune)
  • deltager 1 (Naturbørnehaven Høndruphus, Viborg Kommune)
  • deltager 2 (Naturbørnehaven Høndruphus, Viborg Kommune)
  • Dina (Skjoldhøj dagtilbud, Aarhus Kommune)
  • Else Filtenborg (Livstræet - Natur- og Bevægelsesbørnehave og vuggestue, Favrskov Kommune)
  • Gerda Strunck (Grønningen - vinderup børnehus, Holstebro Kommune)
  • Gitte Frostholm Jakobsen (Bøllespirerne ved Gitte Jakobsen, Silkeborg Kommune)
  • Gitte T. Jakobsen (Grønningen - vinderup børnehus, Holstebro Kommune)
  • Grethe Lyng (Nørre Nissum Børneunivers, Lemvig Kommune)
  • Helena Sørensen (Vium-Hvam Legestue gr. 213, Silkeborg Kommune)
  • Helga Andersen (Sørvad/Ørnhøj naturdagplejere, Herning Kommune)
  • Jakob Ehlers (Skjoldhøj dagtilbud, Aarhus Kommune)
  • Jonna (Gården i Ryde, Holstebro Kommune)
  • Jytte Andreasen (Børnehuset Skovdalen, Randers Kommune)
  • Jytte Pia Bjerg (Skalmejegården, Herning Kommune)
  • Kirsten (Skjoldhøj dagtilbud, Aarhus Kommune)
  • Laila Nissen (Skalmejegården, Herning Kommune)
  • Lone Heidemann Monsen (Børnehuset Skovdalen, Randers Kommune)
  • Marianne Sørensen (Levring Børnehus, Skovtroldene, Silkeborg Kommune)
  • Mathias Sandt (Skals Børnehus - Skovbørnehaven Fredly, Viborg Kommune)
  • Mette Jacobsen (Vium-Hvam Legestue gr. 213, Silkeborg Kommune)
  • Mia Tipsmark (Daginstitutionerne i Stoholm, Viborg Kommune)
  • Mikael (Skjoldhøj dagtilbud, Aarhus Kommune)
  • Mimi Torquati (Skals Børnehus - Skovbørnehaven Fredly, Viborg Kommune)
  • Pernille Baatz Christensen (Livstræet - Natur- og Bevægelsesbørnehave og vuggestue, Favrskov Kommune)
  • Sandra Zappel Sørensen (Bremdal Dagtilbud og SFO, Struer Kommune)
  • Sara Friis Jørgensen (Naturbørnehaven Hejlskovgaard, Viborg Kommune)
  • Sune (Skjoldhøj dagtilbud, Aarhus Kommune)
  • Tanja Præstegaard (Børnehaven Skovtrolden langå, Randers Kommune)
  • Tanja Tibell (Børnehaven Nørreskoven, Favrskov Kommune)
  • Tinna (Skjoldhøj dagtilbud, Aarhus Kommune)
  • Ulla Thomsen (Nørre Nissum Børneunivers, Lemvig Kommune)
  • Vibeke Horup (Skjoldhøj dagtilbud, Aarhus Kommune)
  • Winnie Skjærbæk (Wagnerhus, Holstebro Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website