FriluftsRådet

Grønne Spirer

Naturens spisekammer og andre forårsaktiviteter i Aabenraa

Start: 4. maj 2016 09:00
Slut: 4. maj 2016 15:00
Målgruppe: 0-3 års personale
Sted: Skovlyst Naturskole
Adresse: Årup Skovvej 25, 6200 Aabenraa
Ledige pladser: 4

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Alice Nielsen (Høje Kolstrup, Aabenraa Kommune)
  • Anette Kramer (Stubbæk - Hjordkær, Aabenraa Kommune)
  • Anja Bundgaard (Øster Højst Børnehus, Tønder Kommune)
  • Annelise Schmidt (Tinglev, Aabenraa Kommune)
  • Anni Kristensen (Vejen Friskoles Børnehave, Vejen Kommune)
  • Dorthe Jacobsen (Team Tusindben, Sønderborg Kommune)
  • Hanne Nielsen (Team Tusindben, Sønderborg Kommune)
  • Herdis Irene Thomassen (Vuggestuen Fjordløkken, Aabenraa Kommune)
  • Lene Clausen (Vuggestuen Fjordløkken, Aabenraa Kommune)
  • Mona Søgaard Nielsen (Hellevad - Bylderup Bov, Aabenraa Kommune)
  • Monika (Rødekro Midt, Aabenraa Kommune)
  • Munke Mose Børnehus
  • Ninna Malmkjær (Rødekro Syd, Aabenraa Kommune)
  • Pia Clausen (Tandslet Naturbørnehave, Sønderborg Kommune)
  • Pia Clausen (Kruså - Kollund - Kliplev, Aabenraa Kommune)
  • Pia Kristensen (Høje Kolstrup, Aabenraa Kommune)
  • Susanne Mølgaard (Højer Danske Børnehave, Tønder Kommune)
  • Tina Gassner (Tønder Dagpleje - naturens børn (10 certificerede og 10 nye 2014), Tønder Kommune)
  • Tina Jakobsen (Kruså - Kollund - Kliplev, Aabenraa Kommune)
  • Tina Knudsen (Løjt - Bolderslev, Aabenraa Kommune)
  • Tine Degn (Varnæs - Bovrup - Felsted, Aabenraa Kommune)
  • Tove Heide-Jørgensen (Løjt - Bolderslev, Aabenraa Kommune)
  • Ulla Bech (Rødekro Nord, Aabenraa Kommune)
  • Ulla Johannsen (Kruså - Kollund - Kliplev, Aabenraa Kommune)
  • Ulla Müller (Hellevad - Bylderup Bov, Aabenraa Kommune)
  • Vibeke Segalt (Tinglev, Aabenraa Kommune)

Venteliste:
  • Anne Adamsen (Outrup/dagpleje, Varde Kommune)
  • Chanette Lorentzen (Outrup/dagpleje, Varde Kommune)
  • Hanne Ferslev (Tønder Dagpleje - naturens børn (10 certificerede og 10 nye 2014), Tønder Kommune)
  • Helle Løvqvist (Dagplejen Område sydøst gr. 3, Viborg Kommune)
  • Vicki Rasmussen (Bedsted Børnecenter, Tønder Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website