FriluftsRådet

Grønne Spirer

Krop og bevægelse i naturen - Styrkelse af børns motorik

Start: 3. maj 2016 09:00
Slut: 3. maj 2016 15:00
Målgruppe: 0-3 års personale
Sted: Karpenhøj Naturcenter
Adresse: Dragsmurvej 12, 8420 Knebel
Ledige pladser: 4

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Anna Marie Fyrst Nielsen (gruppe 10 Havndal, Randers Kommune)
  • Anne Marie Kristensen (Resen Gruppen, Skive Kommune)
  • Annette Janni Madsen (Naturdagplejere område Øst ved Gine Madsen, Viborg Kommune)
  • Bente G. Pedersen (Naturdagplejere område Øst ved Gine Madsen, Viborg Kommune)
  • Bettina Hansen (Børnehaven Savværket, Norddjurs Kommune)
  • Birgit Skovsgaard (De Grønne Smølfer, Brønderslev Kommune)
  • Charlotte Jensen (Børnehaven Savværket, Norddjurs Kommune)
  • Diane Wangsøe (Naturdagplejere gr 7 Bjerregrav ved Diane Wangsøe, Randers Kommune)
  • Elisabeth Andreasen (Børnehuset Viborgvej, Randers Kommune)
  • Eva B. Pedersen (Naturdagplejere område Øst ved Gine Madsen, Viborg Kommune)
  • Flemming Danielsen (Børnehuset Bifrost, Skanderborg Kommune)
  • Greta Brycke Madsen (Område Grenaa Voldby gruppen, Norddjurs Kommune)
  • Hanne Larsen (Naturdagplejere område Øst ved Gine Madsen, Viborg Kommune)
  • Jens Elm Sørensen (Børnehuset Bifrost, Skanderborg Kommune)
  • jette dyrmose (Nørreå Børnehus, Viborg Kommune)
  • Laila Hentz (De Grønne Smølfer, Brønderslev Kommune)
  • Lissi Astrup Hansen (Lissi Astrup Hansen, Vejen Kommune)
  • lotte Krog (Galaksen, Aarhus Kommune)
  • Louise Skov (Naturdagplejere område Øst ved Gine Madsen, Viborg Kommune)
  • MarianFriis Sørensen (Område Grenaa Voldby gruppen, Norddjurs Kommune)
  • Marianne Michaelsen (Granly, Silkeborg Kommune)
  • Mona Kristensen (Naturdagplejere gr 9, Harridslev Mellerup ved Anette Rasmussen, Randers Kommune)
  • Rie Andersen (Resen Gruppen, Skive Kommune)
  • Sonja Christensen (Børnehaven Nordlyset, Norddjurs Kommune)
  • Susanne Lionett (Børnehuset Bjerregrav, Randers Kommune)
  • Vibeke Bjernemose (Granly, Silkeborg Kommune)

Venteliste:
  • Anitta Andersen (De Grønne Spirer i Odder Dagpleje, Odder Kommune)
  • Maria Fanø (Vuggestuen Bjørnbaksvej, Aarhus Kommune)
  • Marie Baun Christensen (Vuggestuen Bjørnbaksvej, Aarhus Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website