FriluftsRådet

Grønne Spirer

Mere natur i børnenes hverdag: Kreativitet, leg og mad over bål

Start: 7. september 2016 09:00
Slut: 7. september 2016 16:00
Målgruppe: 3-6 års personale
Sted: Stevninghus Spejdercenter
Adresse: Holmvej 9, 6200 Aabenraa
Ledige pladser: 6

Deltagerliste: Deltagerliste som Excel-ark

  • Alice Povlsen (Kridthuset, Haderslev Kommune)
  • Anna Grethe Clausen (Motorikbørnecentret Æblehuset, Tønder Kommune)
  • Berit Rasmussen, Thurø børnehus
  • Betina Gregersen (Børneborgens Børnehus, Odense Kommune)
  • Charlotte Holdt Jacobsen (Privat naturdagpleje i Klakring, Hedensted Kommune)
  • Ellen H. Pedersen (Børnehaven Grønnegården, Esbjerg Kommune)
  • Henriette Al Tibi (Rømø Børnecenter, Tønder Kommune)
  • Irene Hornskov Kristensen (Børnehuset Bøgeskov , Fredericia Kommune)
  • Irene Warncke (Møgeltønder Børnehave, Tønder Kommune)
  • Laila Hartvig (Børnehuset Parken, Sønderborg Kommune)
  • Leder Hanne Marko Christensen (Huset I Skoven, Rebild Kommune)
  • Lene Maagaard (Visby Børnehus, Tønder Kommune)
  • Lisa B. Thomsen (Børnehave/Vuggestue ved Nørre Aaby Realskole, Middelfart Kommune)
  • Mette Jacobsen (Vium-Hvam Legestue gr. 213, Silkeborg Kommune)
  • Mette Jakobsen (Vium-Hvam Legestue gr. 213, Silkeborg Kommune)
  • Mette Sørensen (Naturbørnehaven Engen, Varde Kommune)
  • Mirian Møller (Smilehullet - Hjordkær Idræt- og Naturhus, Aabenraa Kommune)
  • Pia Mau Jensen (Børnehuset Parken, Sønderborg Kommune)
  • Rikke S Hansen (Rømø Børnecenter, Tønder Kommune)
  • Sanne Nasser, betaling: Jobcentret i Haderslev, Merete E. Eskildsen, EAN: 5798005225676
  • Susanne Borch Gejl (Kernehuset SFO blå høj skole, Ikast-Brande Kommune)
  • Susanne Skauenborg (Børneborgens Børnehus, Odense Kommune)
  • Tove Nielsen (Idræts- og naturbørnehuset Branderup, Tønder Kommune)
  • Trine Callesen (Idræts- og naturbørnehuset Branderup, Tønder Kommune)

  • Hovedsite
  • Blå Flag
  • Grønt Flag - Grøn Skole
  • Grønne Spirer
  • FEE
  • FEE
  • CO2 neutralt website